Timo Sarpaneva samt Tapio Wirkkala för Iittala

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TIMO SARPANEVA, vas, s.k.ö stapelvas, blå glasmassa, med hällpip, signerad T. Sarpaneva -2502 (?), höjd ca 15 cm KAJ FRANCK, vas, Nuutajärvi Notsjö Finland, röd glasmassa, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 18 cm

Smärre bruksslitage

336991

2015-10-25