Oidentifierad konstnär porträtt

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträttmålningar, 1 par, 1800-talets slut, föreställande kammarherre Carl Gustaf Wrangel (1814-1907) samt hans maka Magdalena Elisabeth, f Gyllenkrook (1819-86) Kristineberg, Borlunda socken, Eslöv, olja på duk, ca 77x57 cm vardera

Färgbortfall

336996

2015-11-05