Sekretär Åmells möbler
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÅMELLS MÖBLER, snedklaffsekretär, 1900-talets andra hälft, sengustaviansk stil, bemålad, beslag i mässing, märkt "Åmells 1974", höjd 96 cm, bredd 95 cm, djup, 52 cm. STOL, 1900-talets andra hälft, senbarockstil, bemålad, stoppad sits, sitthöjd 44 cm, märkt "Åmells 1976", monogrammärkt "TO"
Smärre färgbortfall, stötskador, stol med ytskador, färgbortfall, smärre fläckar
337038
2015-10-25