Grötskål med lock tenn 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÖTSKÅL MED LOCK, tenn, oläsliga stämplar, Sverige 1800-tal, välvt lock, två hänklar, diameter ca 26 cm
PROVENIENS: Odensviholms herrgård Småland

Lagningar, bristningar

337111

2015-11-01