Gustavianskt skrivbord

Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord
Gustavianskt skrivbord

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORD, gustavianskt, omarbetat hammarklaver, fanérad med mahogny, citron, rosenträ, ebenholts mfl träslag, tre lådor, benställning på rak avsmalnnde ben på hjultrissor, höjd ca 79, 126x46 cm

Krafitgt omarbetat och kompletterat hammarklaver, fanérskador, lagningar, mindre delar saknas, en lös hjultrissa samt knopp till låda medföljer

337161

2015-10-25