Glasservis Kosta Odelberg junior 64 dlr

Klubbat för:

14 500 SEK

Arviointi

12 000 SEK

Kuvaus

KOSTA, glasservis, 64 dlr, "Odelberg Junior", 1900-tal, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, bestående av: 5 sherry, 6 vitvinsglas, 9 champagneglas, 6 vinsglas, 6 + 7 selterglas, 5 grogglas, 2 snapsglas, 6 starkvinsglas, 6 likörglas, 6 cocktailglas

Kuntoraportti

Något glas med smäre slitage på guld förgyllning, Ngn enstaka obetydlig nagg

337171

Päivämäärä:

2015-10-25