Glasservis Kosta Odelberg junior 64 dlr
Klubbat för:
14 500 SEK
Arviointi
12 000 SEK
Kuvaus
KOSTA, glasservis, 64 dlr, "Odelberg Junior", 1900-tal, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, bestående av: 5 sherry, 6 vitvinsglas, 9 champagneglas, 6 vinsglas, 6 + 7 selterglas, 5 grogglas, 2 snapsglas, 6 starkvinsglas, 6 likörglas, 6 cocktailglas
Kuntoraportti
Något glas med smäre slitage på guld förgyllning, Ngn enstaka obetydlig nagg
337171
Päivämäärä:
2015-10-25