Porträttfotografier bl a svenska skådespelare
Klubbat för:
3 200 SEK
3 000 SEK
FOTOGRAFIER, porträtt, 1900-talets första hälft, ca 80 st, mestadels märkta Polyfoto studios samt Öbergs polyfoto, 3 st signerade J Silfverberg, föreställande bl a Yvonne Lombard, Holger Löwenadler, Sif Ruud, Gunnel Broström, Birgit Nilsson, Jarl Kulle, varierande storlekar
Proveniens: inköpta från SF Filmstaden av skådespelaren och regissören Olof Thunberg
Fläckar skador
337229
2015-10-26