Sam Uhrdin oljemålning
2015-10-26
337237
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SAM UHRDIN (1886-1964): "Inga vid spinnrocken", signerad och daterad Sam Uhrdin -49, olja på duk, ca 80x100 cm
Retuscher, färgbortfall, fuktfläckar på dukens baksida