Porträttfotografier svenska skådespelare

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FOTOGRAFIER, porträtt, 1900-talets första hälft, ca 120 st, föreställande bl a Yvonne Lombard, Holger Löwenadler, Stig Järrel, Birgit Nilsson, Ulla Sallert, Birger Malmsten Martin Ljung, Sven Lindberg, Gun Wållgren, varierande storlekar, BOK, "Höstsol" Svenska teaterförbundet 1904, med autografer
Proveniens: inköpta från SF Filmstaden av skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Skador, nålstick

337239

2015-10-26