Karta Hondius-Janssonius Norden
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARTA NORDEN. HONDIUS - JANSSONIUS. Sveciae, Norvegiae, et Daniae, nova tabula. 1600-tal
Graverad karta med kartuscher med bl.a. riksvapen o. djur. Fransk text på baksidan, ca 47,5x55,5 cm.
Mindre veck, fuktskador
337321
2015-10-26