Karta Hondius-Janssonius Norden

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KARTA NORDEN. HONDIUS - JANSSONIUS. Sveciae, Norvegiae, et Daniae, nova tabula. 1600-tal
Graverad karta med kartuscher med bl.a. riksvapen o. djur. Fransk text på baksidan, ca 47,5x55,5 cm.

Mindre veck, fuktskador

337321

2015-10-26