Bordsur art déco
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, art déco, 1920/-30-tal, urtavlan märkt "Jézebel, Rouen", onyx, förnicklad metall samt glas, höjd 33 cm, nycklar medföljer
Smärre nagg på sockeln, nagg på baksidans glasdörr, visst krombortfall på pendeln
337400
2015-10-26