Rörstrand urna

Rörstrand urna
Rörstrand urna
Rörstrand urna
Rörstrand urna
Rörstrand urna
Rörstrand urna

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NILS-EMIL LUNDSTRÖM, urna för Rörstrand, tidigt 1900-tal, vit glasyr med polykromt bemålad relief av grenar och bär, höjd 21 cm

Enstaka nagg, smärre färgbortfall, krackeleringar

337489

2015-10-26