Stol Sjuan Arne Jacobsen
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, vitlackerat skal, stålunderrede, stämplade FH DENMARK, 1989, sitthöjd ca 43 cm
Proveniens: Svenska Uppfinnarföreningen
Slitage, mindre nagg/färgbortfall
337652
2015-10-27