Stol Sjuan Arne Jacobsen

Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen
Stol Sjuan Arne Jacobsen

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, vitlackerat skal, stålunderrede, stämplade FH DENMARK, 1989, sitthöjd ca 43 cm
Proveniens: Svenska Uppfinnarföreningen

Slitage, mindre nagg/färgbortfall

337652

2015-10-27