Fransk tidskrift om konst och arkitektur 1870-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FRANSK KONSTTIDSKRIFT MED PLANSCHER (4). L´art pour tous. Encyclopédie de l´art industriel et décoratif. Ed. C. Sauvageot. Paris 1869-73.
Folio (41x30 cm). Planscher och andra illustrationer, några få i färg.
Hfrbd. 4 vol

Skadade band, lösa i häftningen, text med några skador och lösa blad.
Ej genomgångna

337678

2015-10-27