Bengt Lindström, Miroir pour Shakespeare
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), "Miroir pour Shakespeare", mapp med 6 st carborundumetsningar, 1980, bladen signerade Lindström och numrerade 41/80, mappmått 80 x 59, bladmått 76 x 56
Proveniens: Gåva från konstnärer till dåvarande chefen för operan i Stockholm Lars af Malmborg. Medföljer portfolio med adressatens namn och adress handskrivet av Bengt Lindström
337740
2015-10-28