Taburett sengustaviansk

Taburett sengustaviansk
Taburett sengustaviansk
Taburett sengustaviansk
Taburett sengustaviansk
Taburett sengustaviansk
Taburett sengustaviansk

Klubbat för:

4 600 SEK

4 000 SEK

TABURETT, sengustaviansk, omkring 1800, delvis bronserad och skuren dekor, lejontassar, sitthöjd ca 43 cm

Enligt påskrift: Tidö slott Axel Oxenstjärna Von Schinkel

Renoverad, kompletterad, skador, senare bronsering, slitage

337775

2015-10-28