Taburett sengustaviansk
Klubbat för:
4 600 SEK
4 000 SEK
TABURETT, sengustaviansk, omkring 1800, delvis bronserad och skuren dekor, lejontassar, sitthöjd ca 43 cm
Enligt påskrift: Tidö slott Axel Oxenstjärna Von Schinkel
Renoverad, kompletterad, skador, senare bronsering, slitage
337775
2015-10-28