Tedosa porslin sannolikt Tyskland 1700-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEDOSA MED LOCK, porslin, sannolikt Tyskland 1700-tal, rektangulär form med räfflad dekor, musselmalet mönster, cylindriskt lock, höjd 11,5 cm
Lock med lagning, liten tillverkningsspricka vid mynningen
337852
2015-11-15