Glasservis Elme
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASSERVIS, 59 dlr, Elme glasbruk, 1900-talets första hälft, slipad dekor, kvadratisk fot, bestående av: 12 rödvinglas, 12 vitvinsglas, 11 starkvinsglas, 12 likörglas, 12 selterglas
Skiftningar i glasmassans färg förekommer, minimala nagg kan förekomma
337904
2015-10-28