Glasservis Elme

Glasservis Elme
Glasservis Elme

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GLASSERVIS, 59 dlr, Elme glasbruk, 1900-talets första hälft, slipad dekor, kvadratisk fot, bestående av: 12 rödvinglas, 12 vitvinsglas, 11 starkvinsglas, 12 likörglas, 12 selterglas

Skiftningar i glasmassans färg förekommer, minimala nagg kan förekomma

337904

2015-10-28