Kopp Wanli Kina
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPP, porslin, Kina, Wanli, 1500/1600-tal, dekor i underglasyrblått, motiv av lyckobringande objekt, bl a kalebassvas, höjd 7,5 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Smärre slitage, smärre nagg
337921
2015-11-13