Uppläggningsbestick 13 st silver Estland
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UPPLÄGGNINGSBESTICK, 13 st., silver, mestadels Estland 1920-30-tal, bestående av: 5 skedar, 2 delar trancherbestick, sockerströare, sockertång, såsslev, ostkniv/gaffel, sardinspade samt sked med tekula Finland 1949, skedblad och knivblad av förgylld metall, 2 etuier
Graverade namn
337932
2015-11-01