Uppläggningsbestick 13 st silver Estland

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UPPLÄGGNINGSBESTICK, 13 st., silver, mestadels Estland 1920-30-tal, bestående av: 5 skedar, 2 delar trancherbestick, sockerströare, sockertång, såsslev, ostkniv/gaffel, sardinspade samt sked med tekula Finland 1949, skedblad och knivblad av förgylld metall, 2 etuier

Graverade namn

337932

2015-11-01