Kanna skål 1800-tal

Kanna skål 1800-tal
Kanna skål 1800-tal
Kanna skål 1800-tal
Kanna skål 1800-tal
Kanna skål 1800-tal
Kanna skål 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KANNA, SKÅL, med hänklar, 1800-tal, lergods, brungaserade med dekor i brunt vitt och grönt, höjd ca 10 resp 22, skålens längd 25 cm

Skålen med lagning

338023

2015-10-29