Holländsk skola ca 1630, porträtt, olja på koppar

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

HOLLÄNDSK SKOLA, ca 1630, helfigursporträtt av ung adelsman, olja på koppar, 42x30,5 cm
PROVENIENS:
Friherrliga ätten de Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län, därefter i arv inom familjen

Retuscher, påmålningar

338118

2015-10-29