Holländsk skola ca 1630, porträtt, olja på koppar
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA, ca 1630, helfigursporträtt av ung adelsman, olja på koppar, 42x30,5 cm
PROVENIENS:
Friherrliga ätten de Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län, därefter i arv inom familjen
Retuscher, påmålningar
338118
2015-10-29