Annie Leibovitz Collector´s Edition signerad

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANNIE LEIBOVITZ (USA, född 1949), Taschen - Sumo, signerad, numrerad 5468/10 000, 476 sidor, bokstöd i plexiglas med 3 metallben, design Marc Newson, omslag Keith Haring, New York City, 1986, bokens mått ca 70x52 cm,
Medföljer: A supplementary book contains essays by Annie Leibovitz, Graydon Carter, Hans Ulrich Obrist, and Paul Roth and short texts describing the subjects of each of the over 250 photographs. Handskar till boken medföljer

Smärre slitage (omslag)

338165

2015-10-31