Servis
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, ca 70 dlr, flintgods, "Meissen", England, lökmönster, bestående av: 22 mattallrikar, 12 djupa, 10 förrättstallrikar, 5 serveringsfat, längd 30-46 cm, 3 skålfat, 2 lövformade fat, 2 terriner, såsskål, 14 assietter
Nagg förekommer, slitage
338170
2015-10-29