Mingfat

Mingfat
Mingfat
Mingfat
Mingfat
Mingfat
Mingfat
Mingfat
Mingfat

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, sen Ming, 1500/1600-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterornament, diameter ca 33 cm

Slitage

338241

2015-11-06