Urnor Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNOR, med lock, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, varav en bär märkning, dekor i emaljfärger, höjda ca 23 resp 24 cm
Ett lock med underliggande kantnagg och nagg på lockets ring
338279
2015-10-30