Skrivbord design Svend Åge Madsen

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEND ÅGE MADSEN, skrivbord, 1960/70-tal, S H möbler Danmark, fanerad i ek, inredd med 6 lådor, draghandtag i läder, brännmärkt Made in Denmark S H Designed by Architect Svend Å Madsen samt Danish furnitur makers control, höjd 72,5, 158,5 x 77,5 cm

Bordsytan med fläckar

338310

2015-10-30