Skrivbord design Svend Åge Madsen
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEND ÅGE MADSEN, skrivbord, 1960/70-tal, S H möbler Danmark, fanerad i ek, inredd med 6 lådor, draghandtag i läder, brännmärkt Made in Denmark S H Designed by Architect Svend Å Madsen samt Danish furnitur makers control, höjd 72,5, 158,5 x 77,5 cm
Bordsytan med fläckar
338310
2015-10-30