Wirkkala Inari
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, skål, "Inari", Iittala, i produktion 1967-81, gjuten och delvis slipad dekor, modellnummer 3543, signerad TAPIO WIRKKALA 3543, höjd 16, diameter 37 cm
Flertal nagg, sprickor
338437
2015-10-30