Wirkkala Inari

Wirkkala Inari
Wirkkala Inari
Wirkkala Inari
Wirkkala Inari

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, skål, "Inari", Iittala, i produktion 1967-81, gjuten och delvis slipad dekor, modellnummer 3543, signerad TAPIO WIRKKALA 3543, höjd 16, diameter 37 cm

Flertal nagg, sprickor

338437

2015-10-30