Damskrivbord Pierre Denizot

Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot
Damskrivbord Pierre Denizot

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PIERRE DENIZOT (mästare i Paris 1740-1782), damskrivbord med uppsats, Louis XV, signerad P Denizot samt JME-stämpel, fanérad med jakaranda, inläggningar i berainstil, uppfällbar skrivskiva och spegel, skinnklädd skrivskiva med guldsnitt, höjd 75,5, 52x40, med utfälld skrivskiva ca 59 cm

Smärre fanérskador och lagningar samt smärre fanérbortfall, beslag saknas

338526

2015-11-05