Stolar 1 par gustavianska Hägerstens gård
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL JOHAN WADSTRÖM (mästare 1788-1816), stolar, 1 par, gustaviansk, stockholmsarbete, båda med stolmakarämbetets sigill, signerad CIWS, sitthöjd 41,
PROVENIENS: Hägerstens gård
Slitage
338584
2015-10-31