Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets mitt, England/Frankrike, jakaranda, intarsia, inlägg av mässing, beslag i mässing, låda i sidan, urtavla i porslin och mässing med arabiska siffor, höjd 49 cm

Torrsprickor, lister lösa, lister saknas, skador, lagningar

338683

2015-10-31