Ljuskrona i barockstil med tolv ljusarmar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets början, barockstil, totalt 12 elektrifierade ljusarmar, mässingsstommer, behängd med olikslipade prismor, stomme med elektrifierat stomglas, höjd ca 105 cm
Slitage, löst klot, spira och prismor medföljer, men prismor kan även saknas
338774
2015-11-01