Indiskt rökbord

Indiskt rökbord
Indiskt rökbord
Indiskt rökbord
Indiskt rökbord

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKBORD, Indien, 1900-talets andra hälft, löstagbar bricka i mässing, delvis genombruten dekor, punsad dekor med motiv av indisk gudom och elefanter, benställning i bemålat trä, svarvade detaljer, höjd ca 46 diameter 61 cm

Slitage, möjligen senare benställning

338788

2015-10-31