Indiskt rökbord
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKBORD, Indien, 1900-talets andra hälft, löstagbar bricka i mässing, delvis genombruten dekor, punsad dekor med motiv av indisk gudom och elefanter, benställning i bemålat trä, svarvade detaljer, höjd ca 46 diameter 61 cm
Slitage, möjligen senare benställning
338788
2015-10-31