Kaffeservis silver

Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver
Kaffeservis silver

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, troligen Tyskland, 1900-talets första hälft, bestående av: kaffekanna, sockerskrin och gräddkanna, dekor med motiv av rosor, sockerskrin invändigt förgyllt, kaffekannans höjd ca 22 cm, total vikt ca 1485 g

Slitage

338961

2015-11-02