Vas Gate Orrefors

Vas Gate Orrefors
Vas Gate Orrefors
Vas Gate Orrefors
Vas Gate Orrefors
Vas Gate Orrefors
Vas Gate Orrefors

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SIMON GATE, vas, "Triton", Orrefors, blåviolett glasmassa, slipade fasetter, signerad Of G 20?, höjd ca 36 cm

Fasetterna med en nagg samt mindre obetydliga nagg

339008

2015-11-02