Sköjskålar graverad dekor
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÖLJSKÅLAR, med fat, 4 st, 1900-talets första hälft, klar glasmassa, graverad dekor, skälarnas höjd ca 7, längd 12, fatens längd 17,5 cm
2 extra fat medföljer (ett fat med mindre nagg)
339086
2015-11-02