Famille Verte Punch Bowl (OrientalSelected)
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
A FAMILLE VERTE PUNCH-BOWL, enamelled with figure scenes in palace garden, 19th century, height c. 15 diameter c. 35 cm
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekorerad i emaljfärger med motiv av palatsscener, höjd ca 15 diameter ca 35 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Wear Slitage
339107
2015-12-01