Fat och skål Kina 1800-tal

Fat och skål Kina 1800-tal
Fat och skål Kina 1800-tal
Fat och skål Kina 1800-tal
Fat och skål Kina 1800-tal
Fat och skål Kina 1800-tal
Fat och skål Kina 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, 2 st, SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av blommande lotus, prunus och pion, diameter ca 10,5-19 cm

Sprickor, nagg

339177

2015-11-03