Standning figure (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AN ENAMELLED FIGURE, standing man with walking stick, wearing a richly deocrated robe with peaches, flowers, bats and cranes, 20th century, height c. 47 cm
FIGURIN, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger, föreställande stående man med vandringsstav, klädd i rikt dekorerad rock med motiv av persikor, fladdermöss, blommor och tranor, höjd ca 47 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Wear Slitage
339197
2015-12-01