Stekfat Qianlong
Klubbat för:
2 600 SEK
3 000 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), det större i djup modell, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård med pilträd och blommande pioner respektive pagodlandskap, ca 21 x 29 cm resp 29 x 38 cm
Slitage, smärre nagg
339232
2015-11-03