Bordsur Frankrike empire

Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire
Bordsur Frankrike empire

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSUR, Ridel, Paris, Frankrike, empire, 1800-talets första hälft, parian och förgylld mässing, emaljerad urtavla med arabiska siffror märkt Ridel à Paris, föreställande vilande skönhet med putto omgiven av druvor, bas med meanderbård och fleuroner, höjd ca 32, 32 x 17 cm

Skador, putto saknar fingrar, urtavla med nagg

339248

2015-11-03