Bläckställ Napoleon III

Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III
Bläckställ Napoleon III

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BLÄCKSTÄLL, brons, Napoleon III, 1800-talets andra hälft, Frankrike, föreställande trummande gosse, bläckhornen i form av pukor med insatser av blå glasmassa, delvis förgyllt, otydligt stämplad "E. Sulean Paris"(?), höjd ca 20, 26 x 15 cm

Slitage, kompletterade

339279

2015-11-03