Punchbowls and a dish (OrientalSelected)

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

A PAIR OF SMALL PUNCHBOWLS AND A DISH, famille rose, enamelled with flowers, 18th/19th century, bowls height c. 9 cm diameter c. 20 cm dish diameter c. 25 cm
BÅLSKÅLAR, 1 par, SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor, skålarnas höjd ca 9 diameter ca 20 cm skålfatets diameter ca 25 cm

Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.

Sprickor, smärre nagg, slitage

339416

2015-12-01