Svend Thoresen / T. Roloff bokhyllor 1 par NK
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVEND THORESEN / TORGNY ROLOFF, tillskrivna, bokhyllor, 1 par, Nordiska Kompaniet 1931, svartlackerade med dekor av krackelyr och bronserade detaljer, brickmärkta Nordiska Kompaniet R 35777 C 19005, höjd 100, 168 x 28,5 cm
PROVENIENS: Elsa Kreuger (född Tamm). Torsten Kreugers första fru.
Smärre slitage
339483
2015-11-08