Svend Thoresen / T. Roloff bokhyllor 1 par NK

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SVEND THORESEN / TORGNY ROLOFF, tillskrivna, bokhyllor, 1 par, Nordiska Kompaniet 1931, svartlackerade med dekor av krackelyr och bronserade detaljer, brickmärkta Nordiska Kompaniet R 35777 C 19005, höjd 100, 168 x 28,5 cm
PROVENIENS: Elsa Kreuger (född Tamm). Torsten Kreugers första fru.

Smärre slitage

339483

2015-11-08