Gustaviansk byrå
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal, stenskiva, fanérad med olika träslag, intarsiadekor med bl a medaljong, snedställda hörn, nyckelbrickor krönta av rosetter, beslag och fothylsor i mässing, höjd 83, 95 x 50 cm
Slitage, fanérskador, renoverad
339493
2015-11-03