Gustaviansk byrå

Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå
Gustaviansk byrå

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ, gustaviansk, 1700-tal, stenskiva, fanérad med olika träslag, intarsiadekor med bl a medaljong, snedställda hörn, nyckelbrickor krönta av rosetter, beslag och fothylsor i mässing, höjd 83, 95 x 50 cm

Slitage, fanérskador, renoverad

339493

2015-11-03