Bordspendyl 1800-talets mitt
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BORDSPENDYL, sent 1700-tal, Louis XVI, emaljerad urtavla med arabiska siffror, brons, delvis brännförgylld brons, sockel i sten, krönt av kvinnofigur
Nyckel saknas, dekorattribut saknas, stenen med smärre skador
339688
2015-11-04