Kinesisk scroll
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCROLL, Kina, 1900-tal, tusch och bläck på siden, tre cirkelrunda målningar med motiv av fjärilar , blommor och kalligrafi, inskription och sigill, vardera målning diameter ca 23 cm
Slitage, hål, retuscher
339901
2015-11-05